MotoGP GP KATARJA, kvalifikace: Nejrychlejší BAGNAIA, ROSSI na 4. místě

Italský jezdec Ducati, Francesco Bagnaia, získal pole position ve třídě MotoGP s traťovým rekordem Losail.

Francis Bagnaia s časem 1: 52.772 získal nejlepší výchozí pozici před úvodním závodem v Kataru. Spolu s ním budou tovární závodníci zítra startovat z první startovní čáry Yamaha Fabio Quartararo ter Maverick Vinales. Čtvrtý se poněkud překvapivě postavil Valentino Rossi před závodníky Ducati - Jack Miller ter Johann Zarco.

Franco Morbidelli odstartují zítřejší závod ze sedmého místa, stále jsou na třetím místě Alex Espargaro ter Alex Rins. Aktuální mistr světa Joan mir zajeli desátý čas a nejrychlejší kvalifikační skupinu dokončili s jedenáctým a dvanáctým místem. Takaaki nakagami ter Espargaro Pol.

Valentino Rossi překvapil kvalifikací čtvrtým místem.

bagnaia vůbec poprvé se kvalifikoval do elitní třídy MotoGP. Aktuální mistr světa Joan mir odstartuje závod až od desáté startovní pozice. Za vítězkou kvalifikace zaostal o necelou sekundu. Horší dopadl i Rossiho týmový kolega Franco Morbidelli, který byl rychlý v tréninku a v kvalifikaci se umístil na sedmém místě.

"Jsem velmi šťastný. Už včera jsem si myslel, že bude možné jet asi minutu a 52 sekund. Toto je moje první pole position. Budu se snažit, abych zítra vzal to nejlepší, co vím, protože si myslím, že máme opravdu dobré příležitosti, “ řekl po kvalifikaci bagnaia.