in ,

George RUSSELL: Španělská GP byla jedním z nejlepších závodů týmu WILLIAMS

George Russell, závodník z Williamsu, komentoval vzestupnou formu svého týmu po skončení závodu na Velké ceně Španělska v Barceloně.

V komentáři po závodě řekl, že je jeho Williams na GP Španělska od chvíle, kdy se připojil k týmu Williams, když bojoval o poslední kola, se cítil lépe než v kterémkoli jiném závodě bodový výnos.

Poté, co to udělal Russell společně s dalšími dvěma závodníky (Latifi, Giovinazzi) se rozhodli zastavit v boxech na konci 8. kola, kdy byl na trati kvůli zastavení zastavený bezpečnostní vůz Yuki Tsunoda, zůstal v boji o 10. místo spolu s Fernando Alonso.

George Russell byl v Barceloně až do konce závodu v boji o body. - Foto: HB Press

Na konci týmové úsilíprorazit až na konec s jedinou zastávkou v boxech nevyšlo tak, jak jsou pneumatiky se uvolnily in Russell nakonec klesl na 14. místo. Přesto označil taktiku týmu, jak se zastavit předčasně, za dobrou a byl také potěšen rychlost vašeho auta.

"Jsem opravdu rád, že jsme byli v dobré pozici." Kdo ví, co by se stalo, kdyby se mu podařilo jen předjet Alonsa. Byl to velmi náročný závod, ale myslím, že jsme odvedli docela dobrou práci. Auto bylo nejlepší, protože jsem dnes jel pro Williams. “

Letošní týmové závodní auto Williams s popiskem FW43B má velmi dobrý tah, ale může trpět, pokud závodí ve větrných podmínkách. Russell říká, že v neděli je počasí o něco klidnější Barcelona pomozte mu a týmu dosáhnout dobrého tempa.

Brit přiznal, že se ve svém autě na Velké ceně Španělska cítil velmi dobře - Foto: HB Press

"Vítr byl menší než 10 km / ha vítr byl minimální, což auto během jízdy stabilizovalo." A když je vůz na trati stabilní, řidič to zvládne dobře. “

"Myslím, že jsme s Nicholasem doposud opravdu bojovali ve všech závodech, zejména v Portimau, kde bylo auto skutečně vystaveno také větru." Bylo to neuvěřitelně obtížné a jako řidič ztrácíte sebevědomí, takže jsme se v dnešním závodě dokázali posunout až na konec, protože to bylo dobré auto i pneumatiky “

Russell dokázal udržet pneumatiky naživu až do konce závodu, což je na tak těžké a agresivní trati extrémně obtížné a závod dokončil na 14. místě, zatímco jeho týmový kolega Nicholas latifi skončil jako 17.