GP MotoGP FRANCE: Jack MILLER vyhrává CHAOTICKÝ závod v LE MANS

Jack Miller (Ducati) je vítězem závodu Grand Prix Francie v Le Mans, který byl silně okořeněn změnou podmínek na trati. Na vítězném pódiu ho doprovázeli oba místní obyvatelé.

Australan musel udělat dva prodloužené kulaté tresty kvůli překročení rychlosti v boxech, ale jeho tempo bylo po výměně motocyklů na sušících stopách nedosáhl na soupeře a nakonec oslavil své druhé po sobě jdoucí vítězství.

Druhý byl místní Johann zarco (Bow Ducati) před krajanem Fabio Quartararojem (Yamaha), což je nový lídr v bodování šampionátů MotoGP 2021, kde bod má přednost před Koupelna.

Vítěz posledních dvou závodů Jack Miller a lídr v celkovém pořadí Fabio Quartararo.

V závodě jsme viděli mnoho pádů, byl mezi nimi Marc Marquez, který se ujal vedení v závodě při výměně motocyklů, když přišel déšť, a poté po druhém pádu rezignoval. Čtvrtý byl na konci Francis Bagnaia (Ducati), pátý Daniel Petrucci (KTM). Za ním byli oba závodníci týmu LCR Honda, Alex Marquez in Takaaki Nakagami, před Paul Espargaro (Repsol Honda) v Iker Lecuona. Skončil první desítku Maverick Vinales, následovaných pěti novými body za 11. místo Valentino Rossi.

Marc Marquez se po výměně motocyklů na chvíli ujal vedení, ale po druhém pádu musel rezignovat.

Mlynář po závodě řekl: "Byl to opravdu chaotický závod, protože podmínky byly opravdu proměnlivé." Vítr byl tak silný, že jsem viděl, jak strhává plot, když jsem vjížděl do boxů. A závod nebyl zastaven. “

Oba francouzští závodníci byli na domácím závodě na stupních vítězů.

Australan se také vyjádřil ke dvěma penaltám, které musel provést po prodloužené části trati: „Pokuty za dopravu ve Francii jsou vysoké a policie vám rychle napíše lístek, “ vtipkoval. "Dnes se stalo tolik věcí, že nakonec mohu jen říct, že to bylo výjimečné." Než se ke mně Zarco začal přibližovat, už mě to chytilo, abych znovu provedl výměnu motocyklu a závodil s pneumatikami na suché trati, když trať začala vysychat. Bylo to moje druhé vítězství v řadě a cítím se skvěle. Vítězství zde bylo splněným snem. Jen mě nevzbuď! “ uzavřel Jack Miller.

Celkově vede po pěti závodech nejsilnější třída fabio quartararo (80 bodů), druhý je Pecca Bagnaia (79 XNUMX), třetí Johann zarco (68) a čtvrtý je dnešním vítězem Jack Miller (64). Příští závod se uskuteční 30. května, kdy proběhne test na Velkou cenu Itálie v Mugellu.