SMRT DAKARJ: Paulo GONCALVES smrtelně zraněn na pódiu 7

Pro Portugalce, který letos soutěžil v Dakaru již potřetí, to byl smrtelný pokles uprostřed jeviště na Wadi al Davasir.

Sedmá fáze rally Dakar 2020 v Saúdské Arábii se závodní karavana zčernala, protože portugalský motocyklista byl smrtelně zraněn Paulo Goncalves, jinak člen indického hrdinského týmu. Je to 40letý Goncalves padl špatně na 276. kilometru dnešní rychlosti, navzdory rychlému zásahu bývalý spoluhráč Kevin Benavides a konkurenta Toby Price, našel nevědomé pokusy o resuscitaci a transport helikoptéry do nemocnice v portugalské Laile už žádná pomoc nebyla.

Paulo Goncalves (1979 - 2020)

Bohužel, lékaři mohou být v nemocnici jen potvrdil smrt portugalského motocyklista, který poprvé vystoupil na Dakaru v roce 2006 a byl veteránem nejtěžší vytrvalostní rally ve světě. Před čtyřmi lety, když řídil Hondo, skončil na druhém místě a skončil před šestým před dvěma lety. Kromě toho byl goncalves byl také mistrem světa v běhu na lyžích a před sedmou etapou se umístil na 46. místě v celkovém hodnocení.