VN BAHRAIN, FP1: První trénink v poušti SAKHIR vyhrál LEWIS HAMILTON

Lewis Hamilton byl nejrychlejší v prvním volném tréninku Velké ceny Bahrajnu, který se konal za atypického počasí pro tuto oblast, jak se předpovídalo déšť. Druhý byl Valtteri Bottas a třetí byl Sergio Perez.

Čerstvě upečený sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton pokračuje v Bahrajn kde v Turecko skončilo jmenovitě na prvním místě. Závodník Mercedes v Bahrajnu zajel nejrychleji a včas 1: 29.033 minut a byl podstatně rychlejší než ostatní.

Po posledních nových místech se to stalo Formula 1 tentokrát zpět do známého terénu. Tváří v tvář slabému dešti si závodníci Formule 1 vedli celkem dobře neobvyklé první cvičení, i když trať nikdy nezmokla. Protože první trénink, na rozdíl od kvalifikace a závodu, probíhá za denního světla, výsledky nejsou tak směrodatné, protože situace není reprezentativní.

Rezultati

Hamilton dostal trénink téměř s půl sekundy skáče před spoluhráčem Valtteri Bottas. Sergio Pérez z Racing Point zaostal téměř o sekundu. Pro Mexičana to však bylo velmi blízké. Carlos Sainz byl jen pár tisícin za třetím místem. Pierre Gasly byl pátý a je prvním závodníkem, který zaostal o více než sekundu. Šesté a sedmé místo obsadili oba závodníci Red Bulla, kde je Alex Albon pro jeho kolegu Max Verstappn také zaostal o několik tisícin sekundy. Získal osmé místo Stephen Ocondeváté Lance Procházkaa uzavírá deset Daniel Ricciardo.

Valtteri Bottas, který udělal několik chyb při brzdění, dokončil trénink na druhém místě.

Po silném výkonu na GP Turecka, je Ferrari v Bahrajn našel znovu ve středu pole. Charles Leclerc za Hamiltonem nadobro zaostal 1,5 sekund, jeho spoluhráč Sebastian Vettel zaostával však o necelou desetinu více. Od jedenáctého místa byli závodníci seřazeni následovně: Charles Leclerc, Sebastian Vettel, robert Kubica, Romain Grosjean, Kevin magnussen, Antonio Giovinazzi, Daniil Kvjat, Lando Norris, Nicholas latifi in Roy Nissany.

Sergio Perez byl třetí, eso téměř o sekundu za Hamiltonem.

Incidenty

Jako obvykle jsme uvnitř Bahrajn viděl spoustu brzdných chyb. V tomto ohledu byl nejúčinnější Bottas před desátým. Fin opakoval toto cvičení několikrát. Grosjean zatáčkou v šesté zatáčce úplně zničil své pneumatiky, takže musel pomalou jízdou jet zpět ke svým mechanikům.

Max Verstappen po 360stupňové piruetě po opuštění cílové čáry.

Taky Max Verstappen postaral se o dění na trati. Holanďan otočil na výjezdu z cílové zatáčky. Po 360stupňové piruety znovu se nastavil ve směru jízdy. V tomto procesu však zničil své pneumatiky. Na těchto pneumatikách 2021 bohužel zajel pouze tři kola.

Technika

Charles Leclerc také bojoval s tratí a svým závodním vozem SF1000

Protože podmínky by za normálních okolností nebyly reprezentativní, týmy na prvním tréninku hodně testovaly. Zvláště na začátku tréninku jsme toho mohli hodně vidět aerodynamické měřicí přístroje. Taky Pirelli měl co vyzkoušet jako Italové Bahrajn přinesl pneumatiky sezóny 2021. Každý závodník dostal dvě sady středního mixu. Po skončení tréninku závodníci ukázali trochu nadšení nad novými produkty. "Už jen jedno kolo na této trati s těmito novými pneumatikami stačilo na to, abychom věděli, jak špatné jsou tyto pneumatiky,“Stěžoval si Leclerc.

Robert Kubica, který vystoupil místo Kimiho Raikkonena, byl rozhodně překvapen, když byl třináctý.

Speciální host

V prvním tréninku soutěžili dva závodníci, kteří nejsou členy aktuálního pole. George Russell musel předat své auto Royi Nissanovi, který byl 2. v tréninku Formule 0,3 o něco dříve. Izraelčan byl jen o XNUMX sekundy pomalejší než Latifia. Ale udělal lépe robert Kubica, který převzal závodní vůz Alfa Romeo od Chemie Raikkonen. Polák dokončil trénink na velmi dobrém třináctém místě a byl rychlejší než běžný závodník Giovinazzi.

Nové nařízení: Vlastní SIGNÁLNÍ DOPRAVNÍ SVĚTLA pro tratě Formule 1 a MotoGP

Ross BRAWN: Sezóna 2022 je pro FERRARI ZLATOU PŘÍLEŽITOSTÍ