Testování MotoGP, den 1: ESPARGARO nejrychlejší, MARQUEZ klesl

Aleix Espargaro, závodník Aprilie, byl nejrychlejší od konce prvního testovacího dne v Kataru a Alex Marquez se ocitl na zemi.

Po zimním testování, které mělo začít minulý měsíc v Malajsii, ale bylo zrušeno, závodní karavany MotoGP se dnes shromáždili na trati losail, kde se první dva závody této sezóny uskuteční později tento měsíc.

Je to první zkušební den pravidelných závodníků poznamenán větrem, kteří obtěžovali závodníky na trati, a také na asfaltový povrch pouštní písek, což je důvod, proč jsme neviděli hned první hodiny hodně se děje.

Byl mezi prvními na trati Espargaro Pol, netrpělivě čekající na první testování motoru Honda a nastartování prvního rychlého kola Miguel Oliveira, který po loňském debutu na motocyklu Tech3 letos přešel do továrního týmu KTM. Po prvních dvou hodinách zkušebního dne byl nejrychlejší Portugalčan a o hodinu později iniciativu převzal Němec Štefan Bradl s Hondou, která v pátek v Dauhá již prošel testem shakedown.

Tři hodiny před koncem zajel nejrychlejší čas Johann zarco, závodník týmu Pramac, a o hodinu a půl později dosáhl vrcholu Chřest z duben, který jako první závodník zaběhl kolo za méně než minutu a 55 sekund, a okamžitě zlepšil čas na kolo o 1: 54.687 o dvě desetiny.

Nikdo nepřekonal svůj čas až do konce, Bradl se zpožděním 0.256 sekundy však byl druhý nejrychlejší. Třetí denní čas stanovil aktuální mistr světa Joan mir se Suzuki a den zakončili v první pětce Jack Miller in Miguel Oliveira.

Alex Marquez se na začátku testovacího dne po ošklivém pádu ocitl na zemi, ale přesto pokračoval v práci.

První testovací den jako závodník LCR Honda začal ošklivým pokleskem pro Alexe Marqueze, který ji však odnesl pouze s údery a odřeniny, aby mohl pokračovat v práci.

Valentino ROSSI a Petronas YAMAHA: První kola byla trochu PODIVNÁ

F1: Kvůli pandemii COVID-19 poklesly výnosy o 877 milionů USD