Mario ANDRETTI: MICHAEL by se „rozhodně“ stal SVĚTOVÝM ŠAMPIONEM

Bývalý mistr světa Formule 1 Mario Andretti odhalil, proč jeho syn ve Formuli 1 neuspěl.

Přišel jako superstar a šli po celkem 13 závodech a celkem získali sedm bodů. Jediná sezóna Michael Andretti ve formuli 1 v roce 1993 není zrovna úspěšným příběhem ve stylu jeho otce, ale ten má zajímavé vysvětlení, proč Michael ve formuli 1 nebylo předurčeno k úspěchu.

Mario Andretti je toho názoru, že Michael v F1 k McLarn přišel „V nejhorším možném čase“když tým z Woking již ve vážné krizi: "Michael podepsal smlouvu s McLarn, když už Aryton Senna plánoval odjezd do Williamsu." Jeho týmovým kolegou měl být Mika Häkkinen, ale Sennova dohoda s Williamsem propadla a Michael už měl v té době smlouvu, podle níž byl nejlépe placeným jezdcem, což ho dostalo do velmi nezáviděníhodné pozice. “

McLaren je Häkkinen již slíbil místo řidiče pro sezónu 1993, „Ale Fin se najednou ocitl na vedlejší koleji, také proto, že byl ve srovnání s Andrettim téměř volný,“ říká Andretti starší. To bylo vše „Politická stránka“ jeho syn vstoupil do Formule 1.

Michael a Mario Andretti. V pozadí Ron Dennis.

„Současně v tomto roce uložili nové pravidlo, že není povoleno testovat na trati, kde se bude konat příští závod, a na tréninku bylo povoleno trénovat pouze 23 kol. Bylo to hloupé pravidlo, které velmi ovlivnilo události samotné sezóny. S každou tratí se Michael poprvé setkal pouze na závodním víkendu. Předtím tam nemohl testovat, “ on přidává Mario Andretti.

Jen v Silverstone je Michael Andretti před začátkem sezóny už měl možnost řídit závodní auto McLarn, ale přesto s Motor Honda, což samozřejmě nebylo skutečné srovnání s jeho závodním vozem z roku 1993, o kterém jednal Motor Cosworth. Navzdory tomu, že Andretti přišel do F1 jako mistr série IndyCar v sezóně 1991, měl velké potíže s přizpůsobením se formuli 1, snad také proto, že se to všechno spojilo není plně oddaný, o čemž svědčí skutečnost, že se mu nechtělo přestěhovat do Evropy a do závodu přišel ze Spojených států.

Je to také pravda jako přiznává svého otceže jsi Michal se dopustil několika chyb v prvních závodech. První dva závody nedokončil kvůli své vlastní hlouposti první body když však skončil, vyhrál ve Španělsku pátý závod sezóny páté místo.

„Byl velmi rychlý, bez ohledu na to,“ řekl. vysvětlení Mario Andretti a dodává: „Ayrton k němu měl také velký respekt, zvláště když si Michael zvykl na McLaren-Ford MP4 / 8.“ To bylo obzvláště vidět na testování na Magny-Course, kde je Senno in Andretti oddělené jen pět setin sekundy a podle časů, kterých dosáhly, se umístily v první a druhé startovní řadě.

Podle Maria Andrettiho je to jeho syn „Dokázal, že ve Formuli 1 dokáže být rychlý, ale v tom mu bránilo několik faktorů.“ Jedním z nich byl také šéf týmu McLaren, Ron Dennis, který se chtěl zbavit svého drahého a nepřesvědčivého amerického závodníka, tak mu řekl přímo: "Mika vás v Itálii nahradí a sezonu dokončí." Nevím, jestli s tebou prodloužíme smlouvu, dokud Ayrton nerozhodne. Pravděpodobně to zjistíme až v listopadu. “

Mario Andretti poté přesvědčil Dennisa, že Michael dostal další šanci vystoupit v Itálii, kde zvítězil třetí místo, poté, co začal jako devátý. Byla to také Andrettiho jediná pódia v F1, a to i proto, že po nepříjemné epizodě v McLarn rozhodl se vrátit do Spojených států.

ŘÍM ePrix, závod I: Jean-Eric VERGNE vyhrává TURBULENTNÍ závod v ŘÍMU

Luca DE MEO: Některým lidem připadá FORMULA 1 zbytečný ODPAD PENÍZE