Jaký DOPAD mají nová PRAVIDLA aerodynamiky na letošní časy kol?

Jak velký je dopad nových aerodynamických pravidel v této sezóně? To se diváci a také týmy divili po skončení loňského šampionátu.

Ona existovala strachže závodní vozy budou mnohem pomalejší, protože také kvůli velkým změnám hodně ztratily vakuum. Kolegové z motor auta a sport prozrazují nám však, že rozdíl není ani jeden ne tak velký, podle očekávání.

Po čtyři závody sezóna - Monako zde vylučujeme - je jasné, že se jedná o závodní vozy 1 vzorec během kola udělejte krok zpět. Poprvé za rok 2017 pravidla pro pomalejší závodní vozy. Ve srovnání nejrychlejší časy  s loňským rokem, kolegové z motor auta a sport provedl posouzení časové ztráty. Přišli k tři desetiny sekundy na kilometr.

Podle výpočtů kolegů z auto motor und sport by časová ztráta na kolo podle pravidel roku 2021 měla být zhruba tři desetiny sekundy na kilometr - Foto: HB Press

Největší rozdíl v časech na kolo byl v Bahrajn, kde byli závodníci pomalejší 1,7 sekund. To je však tři desetiny sekundy na kilometr. Také na Portugalsko tento rozdíl byl stejný. PROTI Španělsko rozdíl byl o něco více než dvě desetiny sekund, v Imoli ale jen o desetiny sekundy na kilometr.

Na závod ovladače jsou většinou rychlejší. PROTI Imoli kvůli povětrnostním podmínkám byl nejrychlejší čas o tři sekundy pomalejší. PROTI Barcelona byl nejrychlejší čas Max Verstappna ještě rychlejší než nejrychlejší kolo závodu v sezóně 2020. Kolegové v motor auta a sport očekávají, že to uvidíme častěji, protože je to teď každý bod ještě důležitější pro velké týmy.