Miguel OLIVEIRA vyhrál závod o Velkou cenu KATALONIE

Portugalský Miguel Oliveira (KTM) je vítězem závodu o Velkou cenu Katalánska, kterou na pódiu dokončili také Johann Zarco (Pramac Ducati) a Jack Miller (Ducati).

fabio quartararo, který závodil posledních pár kol rozepnuté ochranné kombinézy a bez chrániče hrudi skončil v cíli na třetím místě, ale kvůli jízdě mimo trať byl potrestán s třísekundovou přirážkou a musel se vzdát svého místa Australan.

KTM, který nezachytil správnou formu na začátku sezóny, se zjevně vrací, stejně jako on, do boje o přední místa oliveira v předchozím závodě obsadil druhé místo, na které nyní navazuje vítězství v Katalánsku. portugalština je v Barcelona zapůsobili nadšenci motocyklů. Ukázal toho hodně zralá jízda, odrazil útoky soupeřů, mezi tím na chvíli Čtvrtletní takticky se vzdal vedení, ale vrátil se na první místo.

Poslední kola ho nejvíce ohrožovala Johann zarco v polotovaru Pokloňte se Ducati, který v cíli zaostával pouze o 175 tisícin sekundy, a lídr v celkovém pořadí se také zapojil do boje o pódium na konci závodu, fabio quartararo, ale nakonec kvůli zmíněnému trestu zůstal bez pódia a během jízdy způsobil divákům velké překvapení, protože zpíval montérky a odhodil plastový chránič hrudníku.

Nejneobvyklejší scénu dne poskytl Fabio Quartararo, který si za jízdy sundal kombinézu a sundal si chránič hrudníku.

Marc Marquez dokončil závod v osmém kole, když spadl v zatáčce č. 10. Pro Španěla jde o třetí rezignaci za sebou v této sezóně. Bylo to podobné Valentino Rossi, pro které závod skončil o devět kol později, a závod nedokončili ani místní obyvatelé, bratři Polák in Aleix Espargaro.

Poprvé v této sezóně se mohli shromáždit také na tribunách fanoušci, místní úřady povolily vstup 24 tisíc fanoušků motocykl, což jinak znamená přibližně pátý kapacita této závodní dráhy.
Po sedmi závodech sezóny si i přes penaltu udržel celkový náskok Čtvrtletní, který má nyní 118 bodů, je druhý zarco s 101. Mlynář je třetí s 90, bagnaia a čtvrtý s 88.