Sebastien OGIER po hřišti TÄNAKA vyhrál rally na SARDINII

Jezdec týmu Toyota Sebastien Ogier je vítězem mistrovství WRC v rally na Sardinii. Toto je jeho třetí letošní vítězství a 52. v jeho kariéře.

Po dnešních posledních čtyřech rychlostních zkouškách se Francouzovi podařilo obhájit výhodu už po druhém dni a s 46sekundovou výhodou oslavoval vítězství nad svým týmovým kolegou Welshmanem. Elfyn Evans. Třetí byl belgický Thierry Neuville (Hyundai).

Ogierův hlavní soupeř měl na rally kolem Sardinie hodně štěstí Ott Tanak (Hyundai), který již měl 40sekundovou výhodu oproti francouzština, ale uprostřed závodu docela dost poškodil auto a nemohl pokračovat v sobotu. Dnes se mu však podařilo v posledním nastřílet čtyři body Power Stage rychlostní zkoušku, ale už se mu samozřejmě nepodařilo zasáhnout do boje o první místa. Utrpěl podobný osud dani hluchý (Hyundai), který se převrátil se svým i20 a stál na boku.

"Celý víkend jsme se skvěle bavili. Jinak jsem byl první na silnici, což samozřejmě není nejlepší, takže se mi někdy zdálo, že by bylo lepší, kdybych zůstal přímo doma. V testech jsme ale testovali auto dobře a chovalo se mnohem lépe než v Portugalsku. V každém případě je toto vítězství pro součet sezóny velmi dobré, “ byl úspěšně spokojen s třicet sedm let starý Ogier, který má na Světovém poháru celkem 106 bodů, je jeho nejbližším následovníkem Evans na 95.

Sebastien Ogier a Julien Ingrassia zvítězili na Sardinii.

Příští zastávka Světový pohár (WRC) se shromáždí po Keňa, který bude vysílán na konci června.

VN AZERBAIJAN, prohlášení po závodě: Jsem šťastný, ale byl jsem blízko rezignaci