Marc MARQUEZ zůstává KRÁLEM SACHSENRINGU VÝNIMOČNÝM vítězstvím v Německu

Marc Marquez je zapnutý velké ceny Německa vyhrál poprvé po devítiměsíční nepřítomnosti v závodech MotoGP„A Španěl na závodní dráze sachsenring zůstane neporažený úžasných 11 let v řadě. Závodník Hondy se ujal vedení v prvních kolech závodu a poté diktoval příliš silné tempo soupeřům a v cíli se k němu přiblížil nejblíže. Miguel Oliveira (KTM). Závod dokončil na stupních vítězů fabio quartararo.

Marquez nezná porážku na Sachsenringu od roku 2010, ačkoli v sobotu po kvalifikaci řekl, že nevěří, že řada po sobě jdoucích vítězství zůstane po letošním testu nepřerušená. Honda racer zvítězil poprvé za 581 dní od závodu Grand Prix Valencie v roce 2019 a jedno z nejobtížnějších období pro Hondu skončilo.

Po startu se ujal vedení Aleix Espargaro (Aprilia)Mezitím Marquez prorazil z pátého na druhé. Na konci prvního kola předjel také vedoucí Espargaro, ale v dalším kole se znovu ujal vedení a na konci ho ztratil, protože Marquez byl odhodlaný pronikne do vedení a získat prioritu.

Je to pro přední duo Jack Miller předjel v osmém kole Johann Zarco, Miguel Oliveira udělal to však až o několik otáček později. Miller a Oliveira předjeli v desátém kole Espargara a Quartararo sklouzl na šesté místo, kde byl napaden bradový pojivo.

Byli na trati v osmém kole se objevily kapky deště, což Marquez využil ke zvýšení výhody. V desátém kole se to zvýšilo na 1.5 sekundy, zatímco Oliveira se probojovala na druhé místo a pokračovala v honbě za závodníkem Hondy.

Na závodě nepršelo, Marquez do 15. kola zvýšil náskok na dvě sekundy a Quartararo začal pronikat do vedení. Mlynář už nedokázal držet krok vedoucí závodníci, takže v 19. kole závodu musel nechat třetí místo Quartararu. Oliveira mírně snížila výhodu Marqueze, 5 kol před koncem to bylo jen něco málo přes sekundu a Marquez byl pomalý začal ztrácet přilnavost na pneumatikách. Španěl nicméně ve 28. kole zrychlil a zvýšil náskok na 1.5 sekundy, čehož se Oliveira svým lovem vzdal.

Marquez tak oslavoval vítězství, s nímž nadále se zotavuje po nejtěžším období své kariéry, Oliveira se však spokojil třetí po sobě jdoucí pódiové umístění. Quartararo se nakonec dostal na třetí místo, aby zvýšil výhodu v bodování Světového poháru, kam to nyní vede s 22bodovou výhodou před Zarcem, který do konce závodu sklouzl na osmé místo, a dalších 9 před Millerem.

Marc Marquez se vyšplhal na desáté místo a dosud sbíral 41 bodů, což znamená, že zaostává za předním Quartararo 90 bodů.

Binder byl na konci čtvrtý, i když zahájil závod na třináctém místě, následovaném závodem Francis Bagnaia v Milleru, Alex Espargaro ale byl sedmý.

Aktuální mistr světa Joan mir zahájil závod na 16. místě a dokončil ho na devátém místě předtím Paul Espargaro na jiné Hondě a spoluhráči Alex Rins. V závodě také získali body Jiří Martin, Takaaki Nakagami, Valentino Rossia Luca Marini.

Maverick Vinales vzal další závod pro zapomnění, protože mu bylo teprve devatenácté místo, stále pro něj místo Franco Morbidelli na Petronas Yamaha.

Nejprve odstoupil ze závodu Lorenzo Savadori, a pak znovu Daniel Petrucci in Alex Marquez, který se srazil.

Mick SCHUMACHER poprvé v Q2: Jako dort, který mi nebylo dovoleno jíst

ASTON MARTIN: Auto jsme nastavili více na neděli