GP TURECKO, FP1: První školení pro HAMILTON s novým motorem

Lewis Hamilton získal svůj první volný trénink na turecké GP. Závodník Mercedesu byl rychlejší než Max Verstappn na druhém a Charles Leclerc na třetím.

Po loňském kluzišti GP Turecka, cesta Okruh v Istanbulu tentokrát ukázal ve výrazně lepším stavu. To ale bude možné během závodního víkendu změněno, protože předpovědi přeháněk jsou na zítra i na neděli.

Má za sebou první trénink Lewis Hamilton a to s novým motorem s s vnitřním spalováním, což ho bude stát po kvalifikaci dalších deset míst. Závodník Mercedesu překonal traťový rekord, který vytvořil v roce 2005, nejrychlejším kolem za zhruba sedm desetin sekundy. Juan-Pablo Montoya.

Max Verstappen je v bílém Red Bullu - na počest pověsti motorového partnera Hondy - obsadil druhé místo.

Výsledek

britský je jeho nejrychlejší rekordní čas měřicí stopa 5,338 XNUMX kilometrů, vzal do 1: 24.178 minut. S tím byl o čtyři desetiny sekundy rychlejší než Max Verstappna v bílé Red Bullu. Stejně jako ostatní závodníci testovali oba hlavní kandidáti na letošní titul na prvním tréninku. nejměkčí směs guma. Holanďan a jeho mexický spoluhráč si stěžovali silná nedotáčivost.

Třetí byl Charles Leclerc na svém prvním tréninku ve Ferrari.

Na třetím místě Charles Leclerc s Ferrari a za ním najdeme Valtteria Bottas v jiném mercedesu. Je na pátém místě Carlos Sainz potvrdil dobrou formu Scuderie a skončil šestý Stephen Ocon v AlpineF1. Je na sedmém místě Lando Norris v McLarnu už více než sekundu pozadu. Hned za ním se umístil na osmém místě Pierre Gasly s AlphaTauri. Ale končí deset Fernando Alonso in Sergio Pérez.

Od jedenácté místo dále závodníci se však umístili následovně: George Russell (Williams), Daniel Ricciardo (McLaren), Sebastian Vettel (Aston Martin), Antonio Giovinazzi (Alfa romeo), Nicholas latifi (Williams), Kimi Räikkönen (Alfa romeo), Lance Procházka (Aston Martin), Yuki tsunoda (AlphaTauri), Mick Schumacher (Haas) v Nikita mazepin (Haas).

Kimi Raikkonen byl závodníkem, který dosáhl nejvyšší rychlosti prvního tréninku.

Technika

Kromě toho Lewis Hamilton dostal také nový motor Carlos Sainz, kde jsou Ferrari Španěl vyměnil celou pohonnou jednotku, což znamená, že bude muset začít nedělní závod od nuly.