VN KATARJA, FP3: BOTTAS a MERCEDES nejlépe připravené na kvalifikace

Valtteri Bottas dostal před odpoledními kvalifikacemi svůj třetí volný trénink Velké ceny Kataru. Druhý byl s minimálním zpožděním jeho týmový kolega Lewis Hamilton a třetí Max Verstappen je již konkrétnější.

Je to za námi třetí volný trénink, který se odehrál v dominanci týmu Mercedes. Valtteri Bottas in Lewis Hamilton - oba je dělila méně než desetina sekundy - byli přesvědčivě rychlejší než Max Verstappna. při Red Bulldo kvalifikace budete mít hodně práce, zejména s jejich vlastními zadní křídla.

Za zmínku stojí, že šlo o trénink přerušeno ještě předtím, než první závodní vůz vyjel na trať. Postaral se o to Nikita mazepin, který zastavil na výjezdu z boxů kvůli poruše na autě.

Ještě předtím, než vyjel na trať první závodní vůz, byl trénink přerušen. Na výjezdu z boxů totiž zastavil Nikita Mazepin a jeho Haas.

Výsledek

Valtteri Bottas je pro svůj nejrychlejší čas 5,380 XNUMX kilometrů dlouhé kolo závodní dráhy Mezinárodní okruh Losail potřeboval 1: 22.310 minut a to na měkké směsi, kterou využívali i další závodníci k tréninku večerních kvalifikací místního času. Jeho spoluhráč Lewis Hamilton zaostal o méně než desetinu sekundy, takže se to podařilo britský blíž svému finskému protějšku výrazně více než v prvních dvou trénincích.

Lewis Hamilton zaostal za svým týmovým kolegou o necelou desetinu vteřiny - Foto: HB Press

Max Verstappen musel se spokojit se třetím místem a to s velkým zpožděním tři desetiny sekundy, což pro něj před kvalifikací není uklidňující. Holanďan neexistoval způsob, jak by mohl najít rychlost a udělat dokonalý kruh. Na čtvrtém místě měl o dvě desetiny více Pierre Gasly, který byl o setinu sekundy rychlejší než Sergio Pereza na pátém místě.

Max Verstappen může být mírně znepokojen, protože oba Mercedesy vykazují lepší připravenost na kvalifikaci, a tak dále Red Bull nějaké práce čekají - Foto: HB Press

Našli jsme to na šestém místě Carlos Sainz, kdo byl s ním Ferrari rychlejší než oba závodníci AlpineF1, kde byl Fernando Alonso sedmý, Stephen Ocon na osmém. Dokončují první desítku Charles Leclerc v jiném Ferrari a Yuki tsunoda v AlphaTauri, která jako první zaostala o více než vteřinu. Ale evidentně je japonský na trati v Kataru se cítí dobře, což potvrzují i ​​jeho výsledky ze všech tří tréninků.

Od jedenácté místo dále závodníci však byli klasifikováni následovně: Daniel Ricciardo (McLaren), Sebastian Vettel (Aston Martin), Lando Norris (McLaren), George Russell (Williams), Lance Procházka (Aston Martin), Kimi Räikkönen (Alfa romeo), Antonio Giovinazzi (Alfa romeo), Nicholas latifi (Williams), Mick Schumacher (Haas) v Nikita mazepin (Haas).

Incidenty

Za Nikita Mazepina včerejší problémy pokračovaly. Poté, co jste na tom první volný trénink poškodil podvozek, musel z garáže doprovodit další. Mechanici museli přes noc sestavit nový závodní vůz na náhradní podvozek. Když to je ruský dnes chtěl jet na trati, je jeho Ferrari motor vzadu pracoval pouze se čtyřmi válci.

Protože to je ruský zůstával déle mimo boxy, vedení závodu nakrátko přerušilo trénink. Pro Mazepina to znamenalo, že po vteřině bude muset z garáže také následovat třetí volný trénink. Aby bylo možné nahradit řídící jednotka motor, mechanici budou muset demontovat spodek vozu. Pro závodníka Haas znamená, že do kvalifikace půjde pouze se 40minutovou přípravou z prvního tréninku.

Ve druhé zatáčce jsme byli svědky tří rotací, přičemž nejúžasnější předvedl Charles Leclerc se svým Ferrari, čímž zastínil otočku o 360 stupňů u Gaslyho a o 180 stupňů u Schumachera.

Třikrát museli však pochodovat po stezce v okolí druhá zatáčka ukázat žluté vlajky. Pierre Gasly roztočil svůj AlphaTauri for 360 stupňů, Mick Schumacher svůj Haas však dokázal otočit pouze za 180 stupňů. Většina velkolepý obrat v tomto obratu se mu to však povedlo Charles Leclerc, použil závodník Ferrari i pískovou bariéru.

Ralf SCHUMACHER: Pochybné a nespravedlivé výměny motorů MERCEDES

PRIESTLEY: "Co má větší váhu: tvůj OSMÝ nebo PRVNÍ titul?"