DAKAR 2022, Etapa 4: Yazeed AL-RAJHI za PENALTU za etapové vítězství

Čtvrtá a zároveň nejdelší etapa letošní Rallye Dakar mohla mazlíčkovi přinést vítězství, ale nakonec se mu zkrátil čas.

Nejdelší etapa letošní vytrvalostní rallye Dakar mezi motoristy nepřinesla zásadní posuny na samém vrcholu. Vyhrál ji lídr rally, Katar Nasser Al-Attiyah, čímž navýšil náskok na prvního pronásledovatele o 25 sekund Sebastien Loeb (BRX). Pro jednapadesátiletého řidiče to bylo již čtyřiačtyřicáté vítězství Toyota, která se pyšní i bronzovou medailí v trapu z Londýn 2012

Středa měla být na cestě z Al-Qaisumah do Rijád ujet 707 kilometrů. Letos byl se 465 kilometry nejdelším měřeným úsekem na programu. Etapa byla rychlá, cestou byly i nějaké duny. Ke konci etapy se terén stal kamenitějším.

Hostitel Al-Rajhi musel kvůli časové přirážce přenechat každodenní vítězství Nasseru Al-Attiyahovi.

Opět hrála důležitou roli startovní pozice, ale ti, kteří startovali jako první, s ní měli menší problémy navigace jako dny minulé. Bez ohledu na maraton délka etapy, konečně jsme se dočkali skutečného fotofinišu, jelikož rozdíly byly extrémně malé. Měl opět podobu pryskyřice Stephane Peterhansel, která se na 89. kilometru zastavila s prasklým tlumičem a zároveň se při seskoku poškodila chladicí soustava.

Měl také spoustu problémů Nani Řím (BRX), který se převrátil a pak měl další „Defekt gumy“, tak se odtrhl z pódia a zajel do bivaku. Nakonec vybojoval třetí místo Carlos Sainz poté, co byl jinak vůdcem Al-Rajhi dostal časový příplatek za překročení rychlosti v neutrální zóně.

Danilo Petrucci dokončil etapu na třetím místě.

Mezi motocyklisty se slavila dvojnásobná vítězství na Honda, protože byl nejrychlejší Joan Barredová, následovaný ním Paul Quintanilla. Nováček na Dakaru prokázal svůj okázalý závodní talent třetím místem. Daniel Petrucci. V celkovém pořadí vede Sam Sunderland (GasGas). Walkner (KTM) v van Beveren (Yamaha).

Oficiálně: ASTON MARTIN potvrzuje odchod Otmara SZAFNAUERA!

Mercedes-Benz VISION EQXX: Už žádný STRACH z nedávné REACH