GP Austrálie, ​​FP3 - nejrychlejší NORRIS tentokrát se dvěma RED VLAJKAMI

Lando Norris byl překvapivě nejrychlejší na dnešní generálce na pozdější kvalifikace. Za ním skončil Charles Leclerc na druhém místě a Sergio Perez na třetím.

Lando Norris byl překvapivě nejrychlejší ve třetím volném tréninku Velké ceny Austrálie, kde byste čekali závodníka Ferrari resp. Red Bulla - Foto: @ McLaren / twitter

Třetí volný trénink je za námi Australský GP, generálka pro odpolední kvalifikace (místního času, op.p.) a boj, o výchozí body byl doprovázen „plným domem“, protože tribuny byly zaplněné. Nehledě na to, že obloha byla tentokrát pokryta s temné mraky, i když pravděpodobnost deště nebyla vysoká - asi 30%.

Nejlépe se připravil na pole position Lando Norris, jehož ruku na srdce na vrcholu jsme nečekali. Ale jak se ukazuje McLaren pomalu se probouzí, jak má Daniel Ricciardo nachází na šestém místě. Ferrari I zde se ukázaly jako oblíbené, protože jejich závodníka najdeme na druhém a čtvrtém místě. Hůře se však připravovali na kvalifikaci na Red Bullu, kde má především Max Verstappen problémy se závodními auty.

Norrisův čas zůstal nejlepší až do konce třetího volného tréninku.

Mercedes bude muset nějak přežít tento závodní víkend a doufat, že dojde k zásadním vylepšením oznámeným pro Imolo, přineslo ovoce. Valtteri Bottas dalo by se říct standardní dobré, Mick Schumacher rychleji než kolega poprvé Kevin Magnussen, při Aston Martin takže katastrofa. Nejen kvůli kolizím obou závodníků, ale také kvůli tvaru závodního vozu AMR22., který evidentně potřebuje generální opravu.

Sebastian Vettel zažívá o svém prvním závodním víkendu sezóny 2022 opravdovou hrůzu.

Výsledek

Lando Norris byl s časem 1: 19.117 minut předběhl o dobrou desetinu vteřiny Charles Leclerc, což jsou necelé dvě setiny Sergio Pereza. Kvalifikoval se mezi nejlepší tři Fernando Alonso, který byl o setinu pomalejší než Mexičan v Red Bullu krajan alpských veteránů, Carlos Sainz skončil pátý s trochu větším odstupem tří desetin. Šestého si přivlastnil Daniel Ricciardo, který už zaostával o dobrou půl vteřinu.

Až na sedmém místě si toho všimneme Max Verstappna, který byl jen o necelou desetinu rychlejší než osmý Lewis Hamilton. Končí však deset Valtteri Bottas na deváté a Yuki tsunoda na desátém místě. Z jedenácté místo dále byli závodníci klasifikováni takto: Jiří Russell, Skála Plynule, Estebane Nebo s, Micku Schumacher, Guanyu Zhou, Alexander albon, Kevine Magnussen, Nicholas Latifs, Lance Procházka v Sebastianu Čarodějnice - druhý nedosáhl času.

Incidenty

Právo hrozný zažívá závodní víkend Sebastian Vettel, pro kterého je to vlastně začátek sezóny, protože kvůli koronaviru musel vynechat první dva závody. Nejprve v prvním tréninku porucha motoru, pak žádné další školení, pak slyšení a trest za jízdu na koloběžce a dnes ve třetím tréninku další kolize.

Max Verstappen není v žádném případě spokojen s vyvážením vozu o tomto víkendu

Po dobrých 20 minutách tréninku je Čarodějnice v zatáčce 10 ztratil zadní část vozu a narazil do ochranný plot. Německý tým omluvil se a vzal tak vinu na sebe. Výcvik byl proto pozastaven na deset minut. Zda bude vůz připraven na kvalifikaci, se v tu chvíli neví, ani není nutné jej vyměňovat převodovka.

Max Verstappen je ve druhé polovině tréninku na svém rychlém kole v zatáčce číslo 13 se postaral o střídání. Naštěstí pro něj závodní auto RB18 neutrpělo žádné následky, takže může být Holanďan pokračoval. Současný šampion měl však co říci závodní bilance, se kterým měl včera své problémy.

Mechanici Aston Martin budou mít do kvalifikace hodně práce. Kromě Vettlova závodního auta budou muset záplatovat AMR22 od mladého Strolla.

Těsně před koncem tréninku ale pořádný šok pro Aston Martin. Už na začátku přípravy tým oznámil, že má Lance Procházka problém se závodním autem, nechtěli říct, o co jde. Je tak mladý kanadský zůstal déle v garáži. Po přestávce kvůli nehodě Vettel vydal se po stopě, ale svými časy hory nepřenesl. Ale pět minut před koncem repríza Vettlova obrazu také Projděte se mladší přistál v pořadí číslo 12 palců ochranné plotypřed překročením písečné bariéry. Trénink byl přerušen a také ukončen.