VN 70. VÝROČNÍ ZPRÁVA FORMULA 1: 5 faktů kolem prvního závodu Formule 1

Po závodě s propíchnutými pneumatikami je tento konec závodem na počest oslav 70. výročí formule 1. Je správné krátce se podívat, jak to bylo v prvním závodě.

Je to tato sezóna plné kuriozit - s výjimkou pokračování dominance Mercedesu. Zasekl se koronavirus, což vedlo ke zrušení mnoha závodů, a proto jsou v kalendáři 1 vzorec přišly některé již zapomenuté nebo jen stopy, které jen snít o tom, že budou moci uspořádat špičkový závod.

Jak jsem řekl, tento víkend Formula 1 slaví jeho 70. výročí. A to na trati, kde je předtím 70 let řídila svůj první závod - v Silverstone. Pojďme se podívat na některá fakta z této dávné minulosti.

Chcete-li vyhrát nedělní jubilejní jubilejní závod Formule 70, jsou ve hře pouze tato dvě závodní auta - kromě některých gumárenských dramat. Promiňte.

Cesta

Otevření v 1943 jako letecká základna, Silverstone uspořádání, který byl používán pro 1950 britské velké ceny, byl nezbytně kruh kolem Hangar Straight letiště, který byl dobrý tři kilometry dlouho. Mechanici museli pracovat na závodních autech zaparkovaných na trávě podél trati, kde jediná věc, která je chránila před závodními auty projíždějícími rychlostí kolem 240 km / h, byla malovaná bílá čára. Zatímco na trati z roku 1950 stále existuje pět klíčových bodů - Woodcote, Copse, Becketts, Stowe, Club - dnes se trať po přestavbě zvětšila a nyní stojí na dobrých pěti kilometrech.

Diváci

Odhadovalo se, že první závod sledovalo naživo asi 120.000 XNUMX diváků, z nichž nejdůležitější byl král George VI., Který do závodu přišel s královnou Alžbětou, princeznou Margaret a hosty Lordem a Lady Mountbatten.

Racers - eklektická směs prince a barona

Mezi 21 závodníky, kteří zahájili první závod, byli princ Birabongse Bhanudej Bhanubandh, lépe známý jako princ Bira nebo B. Bira, závodník a člen thajské královské rodiny, a baron Emmanuel 'Toulo' de Graffenried, švýcarský závodník, který je v roce 1949 vyhrál vydání britského závodu Grand Prix před obdobím mistrovství světa Formule 1. Prince Bira byl však jediným thajským závodníkem, který v soutěži Formule 1 soutěžil s Alexem Albonem.

Místní hra se dostala příliš blízko k akci na trati

Přes zjevnou rychlostní výhodu měl Alfa Romeo štěstí, že na cílovou čáru přivedl tři ze svých čtyř závodních vozů. Pro závodní vůz Parnell Alfetta měl těsné setkání s chlupatým členem Silverstone, králíkem. Podle zpráv z té doby králík zanechal na kapotě britského řidičského vozu silnou jamku.

Vítěz

V prvním závodě v historii Formule 1 zvítězila Alfetta z Alfa Romeo, kterou řídil Giuseppe Farina. V dnešní době dominuje Silverstone Mercedes a nic nenasvědčuje tomu, že by je někdo mohl ohrozit. Možná Red Bull?

GP 70. VÝROČÍ F1, FP2: Nejrychlejší HAMILTON ve druhém volném tréninku

F1-zasvěcenci: Je obchod VETTLA a ASTON MARTIN uzavřený na nestabilní půdě?